Gipsy Rádio informuje ...

Fotopříběhy úvod

img
Led
04

 

 

Fotopříběhy úvod

 

 

 

 

 

Fotopříběhy k filmovým mayovkám

Poklad na Stříbrném jezeře

Vůdce lupičské bandy Cornel Brinkley zavraždí Erika Engela, aby získal část mapy ke Stříbrnému jezeru, kde má být ukryto pohádkové bohatství. Druhá polovina plánu se nachází na Butlerově farmě. Bandité na ni zaútočí, ale do cesty se jim postaví Vinnetou a Old Shatterhand. Poražený Cornel vymýšlí ďábelský plán: vypálí vesnici Utahů a zajme Ellen, snoubenku Freda Engela. Trampové i zálesáci míří ke Stříbrnému jezeru, kde dochází k rozhodující bitvě.

Vinnetou, 1. díl

Napříč územím kmene Apačů se neoprávněně staví železniční dráha. Porušením smlouvy s Indiány chce Santer ušetřit peníze, které pak shrábne do své kapsy. Cestu mu však zkříží mladý inženýr, který je vyslán vedením železnice, aby dohlédl na dodržení původního plánu. Do tábora přijíždí Vinnetou a jeho bílý učitel Klekí-petra, který je Santerem zavražděn. Vinnetou padne do zajetí. Old Shatterhand Apače vysvobodí, ale Vinnetou přísahá bělochům pomstu. Nyní je to Old Shatterhand, kdo je se svými přáteli zajat a u mučednických kůlů očekává ortel smrti.

Vinnetou, Rudý gentleman

Old Shatterhand je na stopě banditům, kteří plení indiánské vesnice ležící na území bohatých naftových nalezišť. Indiáni se rozhodli vykopat válečnou sekeru a táhnou k vojenské pevnosti. Zdá se, že krveprolití nemůže nic zabránit. Vinnetou se za cenu míru vzdá své lásky k Ribanně. Její sňatek s Robertem Merrilem, synem velitele místní pevnosti, považují náčelníci indiánských kmenů za záruku trvalého míru.

Vinnetou, Poslední výstřel

Bandité dodávají Čikarijům zbraně a ohnivou vodu a podněcují je k válce. Dělají si zálusk na indiánské pozemky, zvlášť na ropná naleziště na území Apačů. Rollins zákeřně zavraždí syna čikarijského náčelníka Bílého buvola a svede podezření na Vinnetoua. Od této chvíle je Vinnetou i jeho kmen ve smrtelném nebezpečí. Za pomoci Old Shatterhanda a guvernéra ze Santa Fe se Vinnetou vrahům postaví na odpor, ale za zachování míru přináší oběť nejvyšší.

 

Sepsal Jiří Šoltýs

 

 

 

 

Sepsal : Jiří Šoltýs

Rozhovory

Pořady Gipsy Rádio

Soutěže

[lbg_audio8_html5_shoutcast settings_id=’3′]